fbpx

Afgara

Jaghori-afgara

پرواز کردن بر فراز قله های جاغوری

یکی از جوانان جاغوری به نام حمید حقجو، بنابر شوق و علاقه مندی خاصی که از دوران کودکی به چتربازی داشته اند، بعد از تلاشها و تمرینات دوامدارتوانسته اند به اهداف خود برسد.

این جوان برومند و پرتلاش توانسته اند با ابتدایی ترین تجهیزات و وسایل امینی در دست داشته به سادگی بتواند بر فراز کوه های جاغوری به ارتفاع بالا تر از ۱۰۰۰ متر پرواز کند. با وجود عدم امکانات و تسهیلات در جاغوری، ابتکار،خلاقیت و ظرفیت کاری این جوان توانسته اند تا ده ها جوان دیگر را تشویق به این ورزش و یادگیری چتر بازی نمایند. در ضمن حمید حقجو اولین چتر باز جوان میباشد که در جاغوری به فعالیت اغاز نموده و توانسته اند یک الگوی خوب برای هم نسلان خود و بخصوص قشر جوان باشد. به گفته ایشان چتربازی در جاغوری علاقه مندان زیاد دارد اما متاسفانه هزینه خرید یک چتربال با وسایل لازمه ان حد اقل تا به ۱۰۰۰ هزار دالر امریکایی میرسد که اکثرا توان خرید ان را ندارد. درضمن ایشان میگوید که کدام حمایت مالی و معنوی از طرف مقامات محل نیزصورت نمیگیرد و تا به حال توجه خاص در این عرصه صورت نگیرفته است.

جاغوری با داشتن کوه های بلند و اب هوای مناسب میتواند یک فضای فوق العاده خوب برای چتربازی باشد. این جوان و هم نسلان اش برای نهادینه شدن ورزش چتر بازی در این ولسوالی خوشبین میباشند. این جوان از پرواز کردن توسط این چتر بال در فضای جاغوری احساس خوشی میکند و میگوید با وجود چالش ها و عدم حمایت فامیل به این ورزش ادامه میدهد و جوانان را تشویق به یادگیری چتربازی میکند.

—–

ملت یار

Facebook